Wydawnictwa DIMK

to cztery specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu:

oraz Żeński Chór Międzyzakonny

Twój 1% dla piękna!

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako nieposiadająca osobowości prawnej instytucja kościelna będąca organizacją pożytku publicznego. Naszym celem jest więc prowadzenie działalności pożytku publicznego, edukacyjnej, duszpasterskiej, organizacyjnej, koncertowej i promocyjnej w obszarze wyższej kultury muzycznej.  Dlatego można przekazać nam 1%  podatku!

Nasz numer KRS to: 0000647538.

Aby wypełnić PIT i przekazać 1% podatku na rzecz naszego Instytutu, można pobrać program e-pity na swój komputer lub wypełnić formularz on-line.

logo pit

Wypełnij bezpłatnie swój PIT za rok 2018 i przekaż 1% dla Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

Program e-pity online działa we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Żadne dane osobowe nie są zapisywane na serwerze - dane zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika. W wersji on-line podatnik ma możliwość wysłania PIT-a przez Internet do systemu e-deklaracje.gov.pl Ministerstwa Finansów lub wydrukowania go w sposób tradycyjny. Możliwe jest także zapisanie wypełnionej deklaracji PIT w pliku PDF.

Jak emeryci i renciści mogą przekazać 1% dla DIMK?

Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych odliczeń i nie zarabiają dodatkowo w inny sposób niż za pośrednictwem organu emerytalnego lub rentowego, mogą złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% podatku. Rozliczeń dokona za nich urząd skarbowy, na podstawie dokumentów, dostarczonych przez ZUS.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą i dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, a chcesz przekazać 1% podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, to możesz to zrobić składając PIT-OP. Oświadczenie PIT-OP możesz złożyć do 30 kwietnia 2018 r. W ten sposób oszczędzisz czas i nie musisz wypełniać całego zeznania podatkowego. W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku - w przypadku Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej jest to numer KRS 0000647538

Dlaczego warto przekazać 1% dla DIMK?

Nasz Instytut kontynuuje blisko pięćdziesięcioletnią tradycję kształcenia muzyków na Opolszczyźnie. Celem DIMK jest prowadzenie działalności pożytku publicznego, edukacyjnej, duszpasterskiej, organizacyjnej, koncertowej i promocyjnej w obszarze wyższej kultury muzycznej. Rozwijamy pasje dzieci, młodzieży i dorosłych na sześciu kierunkach, licznych kursach i warsztatach oraz w chórach. Organizujemy koncerty, śpiewniki i konkursy upowszechniające tradycje narodowe i regionalne. Wydajemy książki i płyty, aby promować polską i śląską kulturę muzyczną w kraju i za granicą.

Zmiany w rozliczeniach od 2019 roku

Od 2019 roku Twój PIT wypełni i rozliczy Urząd Skarbowy. Na platforfmie internetowej Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ znajdziesz swoje rozliczenie, które możesz od razu zaakceptować lub zmienić w nim dane. Rozliczenie nadal można wysyłać również w formie papierowej.

Informacje dotyczące wybrania Organizacji Pożytku Publicznego, której chcą Państwo przekazać swój 1% podatku, przedstawiamy poniżej:

2pit

Formularze PIT w PDF do wydruku z KRS naszego Instytutu: