DIECEZJALNY INSTYTUT MUZYKI KOŚCIELNEJ 

17 września 1974 roku ks. bp Antoni Adamiuk, Wikariusz Generalny, skierował list do proboszczów informujący o projekcie zorganizowania przy katedrze św. Krzyża w Opolu trzyletniego kursu organistowskiego.

 

 

 

 

więcej...

 

WYKŁADOWCY

W skład naszego zespołu wchodzą znani i cenieni wykładowcy. Wszyscy są praktykującymi organistani z dużym doświadczeniem.

 

 

 

 

 

 

 więcej... 

Zaplecze instrumentalne

Dysponujemy dużym zapleczem instrumentalnym. Studenci mają okazję korzystać z wielu profesjonalnych instrumentów w kilku lokalizacjach. Mogą również koncertować w świątyniach.
Pueri Cantores Opolienses

Współczesna pedagogika i psychologia są zgodne, że zespołowe wykonywanie muzyki wpływa korzystnie na ogólny rozwój człowieka, zwłaszcza dziecka – wzmacnia pamięć i proces rozumowania, pobudza wyobraźnię oraz kształtuje wnętrze emocjonalne dziecka. Zachęcamy rodziców małych Opolan do wprowadzenia swoich dzieci w świat piękna ukrytego w dźwiękach muzyki.

Zapraszamy chłopców w wieku 7-12 lat na próby chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Opolienses, który działa przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. 

!!! Zajęcia są bezpłatne !!!

Więcej informacji: 

* tel.: 77 441 15 09
* e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


Próby odbywają się we wtorki i piątki w siedzibie DIMK 

(Opole, ul. Grunwaldzka 7) 

 Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnej godziny zajęć.

 

 

Zapraszamy na FanPage

Chóru Pueri Cantores Opolienses