DIECEZJALNY INSTYTUT MUZYKI KOŚCIELNEJ 

17 września 1974 roku ks. bp Antoni Adamiuk, Wikariusz Generalny, skierował list do proboszczów informujący o projekcie zorganizowania przy katedrze św. Krzyża w Opolu trzyletniego kursu organistowskiego.

 

 

 

 

więcej...

 

WYKŁADOWCY

W skład naszego zespołu wchodzą znani i cenieni wykładowcy. Wszyscy są praktykującymi organistani z dużym doświadczeniem.

 

 

 

 

 

 

 więcej... 

Zaplecze instrumentalne

Dysponujemy dużym zapleczem instrumentalnym. Studenci mają okazję korzystać z wielu profesjonalnych instrumentów w kilku lokalizacjach. Mogą również koncertować w świątyniach.
Schola Międzyzakonna

Schola Międzyzakonna którą tworzą siostry zakonne różnych zgromadzeń żeńskich posługujących w diecezji opolskiej. Zespół zainaugurował swoją działalność śpiewem podczas Triduum Paschalnego w Katedrze opolskiej w 2018 r. W scholi gromadzą się siostry ze wspólnot o różnym charyzmacie, aby w jedności ducha chwalić Pana śpiewem podczas celebracji liturgicznych sprawowanych w kościołach diecezji opolskiej. Schola wykonuje zarówno chorał gregoriański – jednogłosowy śpiew liturgii rzymskiej, jak i sakralne utwory na głosy równe.

Scholę Miedzyzakonną prowadzi s. dr Dolores Monika Nowak PDDM.