Wykład dyrektora DIMK w Berlinie

W dniach 13–14 stycznia 2014 dyrektor DIMK – ks. dr hab. Grzegorz Poźniak wziął udział w dorocznym posiedzeniu dwóch instytucji muzyczno-liturgicznych w Niemczech: Konferenz der Leiterinnen und Leiter Katholischer Kirchenmusikalischer Ausbildungsstätten Deutschlands (KdL) oraz Arbeitsgemeinschaft der Ämter/Referate für Kirchenmusik der Diözesen Deutschlands (AGÄR). Posiedzenie odbyło sie w Berlinie w Bundesakademie für Kirche und Diakonie. Dyrektor DIMK wygłosił wykład: Musikalische Bildung und der Stand der liturgischen Musik in Polen und in Schlesien.

W posiedzeniu udział wziął także pochodzący z Polski prof. Tomasz Adam Nowak (prof. improwizacji organowej oraz organów). Pracuje on obecnie w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold, gdzie jest Kierownikiem Katedry Muzyki Kościelnej (na zdjęciu).

Prezydium KdL (od lewej: prof. Stefan Baier, prof. Wolfgang Seifen oraz doc. Walter Hirt).