I Międzynarodowy Konkurs Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych

Dnia 1 czerwca 2015 roku w Opolu odbędzie się I Międzynarodowy Konkurs Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Organizatorami konkursu są Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej oraz Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem obejmuje Biskup Opolski Andrzej Czaja oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych. Celem Konkursu jest propagowanie wysokiej jakości wykonawstwa literatury organowej, jak i akompaniamentu muzyczno-liturgicznego, rozpowszechnianie twórczości organowej śląskich kompozytorów oraz wymiana doświadczeń w zakresie pedagogiki muzycznej i wykonawstwa muzyki organowej.

W sprawie ewentualnych braków w repertuarze, zadanym jako konkursowy, prosimy zwracać się pod adres mailowy organizatorów

Regulamin I  Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych