Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

A K T U A L N O Ś C I

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych przez DIMK

Koncert chóralny w Czechach

Chór Schola Cantorum Opoliensis działający przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej od maja 2017 roku, reprezentując diecezję opolską, nawiązuje współpracę z czeskim chórem z Vrbna pod Pradziadem. Okazją ku temu stał się projekt "Pochwała Muzyki", a co za tym idzie, wspólne koncerty, spotkania oraz warsztaty w Polsce i w Czechach. Celem projektu stała się szeroko rozumiana współpraca na polu muzycznym. Miniony czas był okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowych technik wokalnych, poszerzania repertuaru i poznania kultury sąsiadów. W ramach podtrzymywania współpracy, w sobotę - 22.09.2018 r., chórzyści DIMK po raz kolejny zagoszczą na czeskiej ziemi. Chór mieszany Schola Cantorum Opoliensis wraz z chórem chłopięcym Pueri Cantores Opolienses wezmą udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Vrbnie pod Pradziadem. Naszym chórzystom życzymy wspaniałego koncertu!

Muzyka jest piękna - bajka dla dzieci

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu ogłasza II Ogólnopolski Konkurs Literacki – Muzyka jest piękna – bajka dla dzieci. Celem konkursu jest promocja wartościowej literacko i graficznie bajki dla dzieci (w wieku do 10 lat), która będzie pomocą edukacyjną w zakresie szeroko pojętego elementarza zasad muzyki. W konkursie może uczestniczyć autor lub grupa autorów, którzy indywidualnie lub we współpracy przygotują tekst oraz ilustracje bajki.

Prace należy przesyłać do 30 września 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres organizatora konkursu: Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej, ul. Grunwaldzka 7; 45-054 Opole (z dopiskiem Muzyka jest piękna). Nagrodą jest opublikowanie w Wydawnictwie SINdruk w Opolu oraz ogólnopolska promocja bajki.

Szczegóły w regulaminie.