Wydawnictwo SINDRUK-DIMK

to specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu w różnych przedziałach wiekowych:

Pracownia Badań Naukowych

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu, działając w oparciu o swój statut oraz dostrzegając potrzebę naukowego opisu historii i teraźniejszości szeroko pojętej muzyki kościelnej, z dniem 25 kwietnia 2017 r. powołał do istnienia wewnętrzną strukturę – Pracownię Badań Naukowych.

♪♫ ♪ ♪

Prowadzone w ramach jej aktywności eksploracje naukowe są w szczególności owocem troski o dobrostan dziedzictwa religijno-kulturowego. Ich zakres obejmuje głównie dziedziny: nauk humanistycznych, nauk teologicznych oraz sztuki. Najchętniej podejmowanymi obszarami badań i refleksji naukowych są natomiast: monodia liturgiczna, chorał gregoriański, organoznawstwo i historia budownictwa organowego, historia muzyki kościelnej, dzieje śląskiej kultury muzycznej, wychowawcza rola muzyki oraz formacja muzyczna.

♪♫ ♪ ♪

Okazją do naukowej wymiany myśli stają się natomiast kolejne publikacje będące efektem działalności Pracowni Badań Naukowych DIMK, a także udział jej przedstawicieli w konferencjach, sympozjach oraz innych wydarzeniach naukowo-artystycznych.

♪♫ ♪ ♪

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami

Struktura Pracowni Badań Naukowych

Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu