Wydawnictwo SINDRUK-DIMK

to cztery specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu:

oraz Żeński Chór Międzyzakonny

Semestr I - 2019/2020

22–23 sierpnia 2019 r.

Warsztaty chóru chłopięcego DIMK Pueri Cantores Opolienses na Górze św. Anny

31 sierpnia 2019 r.

II termin przesłuchań wstępnych dla kandydatów na rok szkolny 2019/2020

2–14 września 2019 r.

Sesja poprawkowa (ostateczny termin oddania indeksów: 16 września)

2 września 2019 r.

Pierwszy dzień zajęć w roku szkolnym 2019/2020, tydzień I

7–8 września 2019 r.

Warsztaty chóru mieszanego DIMK Schola Cantorum Opoliensis w Winowie.

8 września 2019 r.

Poświęcenie organów i koncert w Nowej Cerekwi. Rozpoczęcie świętowania 10-lecia serii płytowej Organy Śląska Opolskiego – 25 woluminów – 45 zarejestrowanych instrumentów

15 września 2019 r.

Koncert organowo-chóralny  w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w wykonaniu uczniów i nauczycieli DIMK oraz chórów DIMK: Pueri Cantores Opolienses i Schola Cantorum Opoliensis

24 września 2019 r.

Śląska muzyka oratoryjna na 50-lecie Cantatu – koncert chóru mieszanego DIMK Schola Cantorum Opoliensis na inaugurację Legnickiego Conversatorium Organowego im. Stanisława Moryto w kościele Marii Panny w Legnicy

25 września 2019 r.

Rada Pedagogiczna

29 września 2019 r.

Śpiewajcie Panu psalmNieszpory M. Brosiga w wykonaniu chóru mieszanego DIMK Schola Cantorum Opoliensis i Michała Blechingera (organy) w ramach Koncertów Jesiennych w Nowej Wsi Królewskiej

6 października 2019 r.

Ostatni dzień egzaminów dyplomowych

14–19 października 2019 r.

Tydzień DIMK:

14 października – dzień wolny z okazji Dnia Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela)

15 października – Msza św. oraz uroczysta inauguracja roku szkolnego i wręczenie dyplomów absolwentom DIMK (śpiewa chór żeński Opolienses Puellae Cantantes)

16 października Śpiewaj razem z nami! – Dzień otwarty Szkoły Chóralnej DIMK.

17 października – Mistrzowski Kurs Fortepianowy – prowadzi prof. Bojan Martinović (Rektor Akademii Muzycznej w Cetinje, Czarnogóra)

18 października Recital fortepianowy w wykonaniu Bojana Martinovicia (Czrnogóra) – darmowe bilety do nabycie w Biurze DIMK

26 października 2019 r.

Abundantia cum Mente – Branice 2019:  Requiem Niemieckie J. Brahmsa w wykonaniu chóru Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik w Ratyzbonie i orkiestry symfonicznej PSM im. Fryderyka Chopina w Opolu (Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach)

1–2 listopada 2019 r.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

9 listopada 2019 r.

Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę

12–13 listopada 2019 r.

Mistrzowski Kurs Interpretacji Literatury Muzycznej i recital fortepianowy – prof. Saori Makino (Gregorius Hous, Tokio, Japonia)

16 listopada 2019 r.

Rozpoczęcie Kursu Psałterzystów

18–22 listopada 2019 r.

Kurs z zakresu dyrygentury chóralnej prowadzony przez prof. Draganę Jovanović z Akademii Muzycznej w Belgradzie (Serbia)

Termin zostanie podany później

Adwentowy Dzień Skupienia

21 grudnia 2019 r.

Ostatni dzień zajęć przed Bożym Narodzeniem

23 grudnia 2019–1 stycznia 2020 r.

Zimowa przerwa świąteczna

8 stycznia 2020 r.

Rada Pedagogiczna

Styczeń 2020 r.

Koncerty kolędowe chórów DIMK

08 lutego 2020 r.

Ostatni dzień zajęć w I semestrze

10 lutego–22 lutego 2020 r.

Zimowa sesja egzaminacyjna (ostateczny termin oddania indeksów: 29 lutego)