Wydawnictwo SINDRUK-DIMK

to specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu w różnych przedziałach wiekowych:

Kurs Psałterzystów

Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu!

(Ps 138,1)

Zadaniem psałterzysty jest wykonywanie psalmu lub innej pieśni biblijnej zamieszczonej między czytaniami. Aby psałterzysta mógł poprawnie pełnić swoją funkcję, powinien koniecznie posiąść sztukę wykonywania psalmodii oraz zdobyć umiejętność prawidłowej wymowy i dykcji (OWMR 102).

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza osoby świeckie i konsekrowane do udziału w Kursie Psałterzystów, którego celem jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii.

Program kursu obejmuje 6 sobotnich spotkań (jedno spotkanie w miesiącu), w godzinach 10.00–14.00, podczas których uczestnicy wysłuchają wykładów z biblistyki, liturgiki, prawodawstwa muzyczno-liturgicznego i muzyki liturgicznej oraz wezmą udział w ćwiczeniach z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej), które pozwolą im podnieść swoje umiejętności wokalne, a także poznać zasób melodii psalmowych.

Koszt całego kursu wynosi 150 zł (płatność jednorazowym przelewem bankowym na konto podane na stronie DIMK do końca listopada).

Całość zwieńczy uroczyste błogosławieństwo do pełnienia funkcji psałterzysty w zgromadzeniu liturgicznym, które nastąpi po zdanym egzaminie końcowym.

Terminarz spotkań:

• 16 listopada 2019 r.
  • 7 grudnia 2019 r.
  • 25 stycznia 2020 r.
  • 29 lutego 2020 r.
  • 21 marca 2020 r.
  • 18 kwietnia 2020 r.
  • 30 maja 2020 r. - egzamin końcowy
  • 20 czerwca 2020 r. - błogosławieństwo do pełnienia funkcji psałterzysty

Chętni do udziału w kursie kandydaci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie go na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do formularza należy dołączyć opinię proboszcza. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 listopada 2019 r.

Więcej informacji:

www.dimk.diecezja.opole.pl