2023/2024

 

 

 

Wrzosola

Dziecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych - ks. Piotr Kierpal - serdecznie zaprasza schole liturgiczne oraz indywidualnych chętnych do uczestnictwa w XX Przeglądzie Schol Liturgicznych WRZOSOLA 2024, któy odbędzie się w sobotę 16.03. od godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Opolu-Wrzoskach. Przegląd będzie miał charakter warsztatów, które poprowadzi Pani Katarzyna Młynarska. Po części warsztatowej zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie ks. Mateusz Mandalka, kazanie wygłosi ks. Piotr Kierpal. Regulamin Przeglądu zamieszczony jest w załączniku. Zgłoszenia przyjmowane są drogą internetową poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/DMXFEXTFUGsEPGQT6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adwentowy Dzień Skupienia Muzyków Kościelnych

Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych, ks. Piotr Kierpal, serdecznie zaprasza na Adwentowy Dzien Skupienia dla Muzyków Kościelnych z naszej diecezji, który odbędzie się w sobotę, 16 grudnia br. Rozpoczęcie o godz. 9:30 w kościele św. Rocha w Starych Budkowicach. Gościem specjalnym będzie ks. dr Joachim Waloszek. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty, Msza św., wspólny śpiew, ciepły posiłek (25 zł), kawa, herbata, słodkie przekąski. Zgłoszenia muzyków odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgloszeniowego do 10.12 br.: https://forms.gle/6bcCV8HUVCA9eCVU8.

 

 

Kurs Psałterzystów

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza osoby świeckie i konsekrowane do udziału w Kursie Psałterzystów, którego celem jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii. 

Program kursu obejmuje sobotnie spotkania formacyjne (wg wskazanego termnarza), podczas których uczestnicy wysłuchają wykładów z biblistyki, liturgiki, prawodawstwa muzyczno-liturgicznego i muzyki liturgicznej oraz wezmą udział w ćwiczeniach z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej), pozwalających im podnieść swoje umiejętności wokalne, a także poznać zasób melodii psalmowych. 

Koszt całego kursu wynosi 270 zł (płatność jednorazowym przelewem bankowym na konto podane na stronie DIMK do końca listopada; tytuł przelewu: imię i nazwisko, Kurs Psałterzystów).

Całość zwieńczy uroczyste błogosławieństwo do pełnienia funkcji psałterzysty w zgromadzeniu liturgicznym, które nastąpi po zdanym egzaminie końcowym. 

Terminarz spotkań:

  • 25 listopada 2023 r.
  • 16 grudnia 2023 r.
  • 3 lutego 2024 r.
  • 9 marca 2024 r. 
  • 20 kwietnia 2024 r.
  • 23 maja 2024 r. – egzamin końcowy
  • 15 czerwca 2024 r. – błogosławieństwo do pełnienia funkcji psałterzysty

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2023 r. w biurze DIMK, a także za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej. Chętni do udziału w kursie kandydaci proszeni są o wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Do formularza należy dołączyć opinię duszpasterza.

 

 

Pielgrzymka Chórów Kościelnych

Diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych, ks. Piotr Kierpal, serdecznie zaprasza chóry działające w parafiach naszej diecezji na doroczną pielgrzymkę. Odbędzie się ona w niedzielę, 8.10 br., w Starych Budkowicach. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy do 2.10 br. https://forms.gle/a4bttem5FWEt4KYZ9

Plan przedstawia się następująco:
- godz. 15:00 rozpoczęcie - wspólne rozśpiewanie i praca nad repertuarem,
- przerwa na kawę i ciasto,
- adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa,
- po nabożeństwie prezentacja zespołów - każdy zespół będzie mógł zaprezentować dowolne dwa utwory,
- ciepły posiłek przy "Farskiej Stodole".