2020/2021

Pielgrzymka chórów kościelnych

Duszpasterz muzyków kościelnych zaprasza chóry kościelne na JEDNODNIOWĄ pielgrzymkę na Górę św. Anny, która odbędzie się w sobotę 17 października br. Z racji trwającej pandemii, w tym roku będzie ona miała inny charakter.

W celach organizacyjnych dyrygenci proszeni są o zgłoszenie liczby uczestników drogą mailową, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w terminie do 11 października br.

Wszyscy uczestnicy proszeni są o zebranie ze sobą ksiązeczki „Droga do Nieba” oraz kompletu nut, które można pobrać tutaj.

Program pielgrzymki:

• godz. 9:30 rozpoczęcie wspólną modlitwą w kaplicy w Domu Pielgrzyma
  • godz. 10:00 kawa
  • godz. 10:30 wspólna rozśpiewka
  • godz. 11:00 praca nad repertuarem
  • godz. 13:00 przerwa na obiad
  • godz. 13:45 konferencja ascetyczna
  • godz. 14:45 nabożeństwo różańcowe
  • godz. 15:30 kawa
  • godz. 16:00 wspólna rozśpiewka i praca nad repertuarem
  • Msza św. i zakończenie pielgrzymki

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ PIELGRZYMKA ZOSTAŁA ODWOŁANA.

Koncert organowy DIMK w Filharmonii Opolskiej

20 września 2020 r. o godz. 18.00 sala koncertowa Filharmonii Opolskiej wypełniona zostanie dźwiękiem organów. Wszystko za sprawą koncertu otwierającego kolejny sezon edukacyjno-artystyczny Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.  Przy organowym kontuarze zasiądą uczniowie oraz wykładowcy DIMK. Tym razem wydarzenie nabierze tym bardziej wyjątkowego charakteru z uwagi na fakt, iż koncert dedykowany jest wieloletniemu nauczycielowi DIMK - Panu Alfredowi Bączkowiczowi.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Opolskiej lub on-line.