2022/2023

 

Kurs Psałterzystów

Zapraszamy osoby świeckie i konsekrowane do udziału w Kursie Psałterzystów, którego celem jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii. 

Formularz zgłoszeniowy, terminarz spotkań oraz inne szczegółowe infromacje dostępne są tutaj...

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 listopada 2022 r.

 

 

 

 

 

Pielgrzymka chórów 

Duszpasterz Muzyków Kościelnych, ks. Piotr Kierpal, zaprasza serdecznie chóry parafialne do uczestnictwa w Pielgrzymce Chórów Kościelnych naszej diecezji, która odbędzie się w niedzielę 9 października. W tym roku udamy się do Sanktuarium św. Rity w Głębinowie. Plan przedstawia się następująco:

- 14:00 rozpoczęcie (wspólna rozśpiewka i praca nad repertuarem),

- 15:20 przerwa na kawę i ciasto,

- 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Różańcowa,

- 17:00 Msza św., po jej zakończeniu  prezentacja zespołów,

- obiadokolacja w ośrodku RYBAK  koszt posiłku 25 zł od osoby.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza.

 

 

Koncert DIMK w Filharmonii Opolskiej

Zapraszamy na doroczny koncert Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, którym zainaugurujemy nowy sezon edukacyjno-artystyczny DIMK. Wydarzenie odbędzie się 18 września 2022 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Opolskiej Filhrmonii. Na scenie zaprezentują się uczniowie, nauczyciele oraz zespoły śpiewacze DIMK. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kasie filharmonii lub za pośrednictwem strony internetowej. Szczegółowe informacje znaleźć można na poniższym plakacie. 

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szklonego

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu na rozpoczęcie roku szkolnego oraz pierwsze zajęcia wg poniższego harmonogramu.