Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

Dla kandydatów

Nasza oferta skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych. Oferujemy możliwość kształcenia w ramach 6 kierunków, a także śpiewania w naszych chórach. Przesłuchania wstępne na rok szkolny 2020/2021 odbędą się: 27 czerwca 2020 r. oraz 29 sierpnia 2020 r. od godz. 9.00.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu prowadzi również nabór ciągły dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem nauki w nowym roku szkolnym. Indywidualny termin spotkania ustalać można drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną: 77 441 15 09.

Oferujemy kształcenie w ramach kierunków:

♪ Organista

♪ Organista – studium podyplomowe

♪ Wokalistyka – piosenka religijna

♪ Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych

♪ Prowadzenie Zespołów Instrumentalnych

♪ Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny

♪ Tok przygotowawczy

Pobierz formularz zgłoszeniowy do DIMK w *doc

Pobierz formularz zgłoszeniowy do DIMK w *pdf

♪♫ ♪ ♫ ♪

Wymagane dokumenty na egzamin wstępny:

1. formularz zgłoszeniowy;

2. opinia duszpasterza (osoby zakonne – pozwolenie przełożonego);

3. dwa zdjęcia;

4. na kierunki podyplomowe: dyplom ukończenia diecezjalnej szkoły organistowskiej, szkoły muzycznej II stopnia lub świadectwo III kategorii muzyka kościelnego.

Rozmowa kwalifikacyjna na kierunek Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny odbywa się w obecności rodzica lub opiekuna prawnego i ma na celu sprawdzenie predyspozycji muzycznych kandydata.

♪♫ ♪ ♫ ♪

Zapraszamy do Szkoły Chóralnej DIMK

Oferujemy uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach naszych chórów, a w ich ramach różnorodne przedsięwzięcia, koncerty oraz warsztaty stacjonarne i wyjazdowe.

Szkołę chóralną DIMK tworzą:

♪ Chór chłopięcy Pueri Cantores Opolienses

Chór żeński Opolienses Puellae Cantantes