Mamy szansę na utworzenie na Opolszczyźnie funkcjonalnego miejsca podtrzymywania tradycji narodowych i regionalnych w zakresie kultury muzycznej. Nasz Instytut jest w trakcie remontu i dostosowania do celów dydaktycznych budynku przekazanego przez diecezję opolską. Dzięki temu możemy pełniej realizować pomysł na szkołę, w której zgodnie z naszym motto – uczymy piękna!

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

Dla kandydatów

Otwarte nabory:
- Kurs przygotowawczy - nabór ciągły;
- Kurs psałterzystów - początek zajęć 10 lutego 2018 r.;
- Ogródek Muzyczny - fortepian - nabór ciągły.

Egzamin wstępny do DIMK na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się w dwóch terminach:
23 czerwca 2018 r. i 1 września 2018 r.

Na egzamin wstępny nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO DIMK

♪

Wokalistyka: Piosenka Religijna

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Fromularz zgłoszeniowy;

2. Opinia duszpasterza (osoby zakonne – pozwolenie przełożonego);

3. Dwa zdjęcia.

Rozmowa kalifikacyjna ma na celu sprawdzenie predyspozycji muzycznych kandydata.

Liczba miejsc ograniczona. Po rozmowach kwalifikacyjnych zostanie utworzona lista rankingowa.

Kapelmistrz Orkiestry Dętej

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Dyplom ukończenia diecezjalnej szkoły organistowskiej lub szkoły muzycznej II stopnia;

2. Opinia duszpasterza (osoby zakonne – pozwolenie przełożonego);

3. Świadectwo nauki na dowolnym instrumencie dętym (min. 3 lata);

4. Dwa zdjęcia;

5. Formularz zgłoszeniowy.

Kierunek Organistowski

Możliwość rozpoczęcia nauki na Kursie przygotowawczym istnieje w przeciągu całego roku szkolnego. Kurs umożliwia przygotowanie się do nauki w normalnym trybie lub też uzupełnienia podstawowej wiedzy muzycznej.

Przyjmujemy grających na tzw. keybordzie, ale można zacząć uczyć się muzyki od początku.

Jeśli kandydat uczył się już w szkole muzycznej, to powinien przygotować na egzamin wstępny: elementarną technikę pianistyczną – gama, etiuda, sonatina, utwór dowolny (lub program skrócony) oraz umiejętności w zakresie kształcenia słuchu oraz zasad muzyki.

Każdy kandydat powinien przygotować śpiew 2-3 pieśni kościelnych.

3. 2 zdjęcia.

Ogródek Muzyczny

Umuzykalnienie dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Możliwość nauki gry na fortepianie.

2. Opinia duszpasterza;

Rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów  przebiegać będzie w obecności rodziców lub opiekunów i ma charakter sprawdzenia predyspozycji muzycznych kandydata.

Podyplomowe Studium Muzyki Kościelnej
Organista)

Rekrutacja na podyplomowe studium trwa do końca września.

Studium przeznaczone jest dla absolwentów szkół organistowskich.

Kandydatów obowiązuje rozmowa rekrutacyjna.

2. Opinia duszpasterza (osoby zakonne – pozwolenie przełożonego);
  3. Dyplom ukończenia diecezjalnej szkoły organistowskiej lub świadectwo III kategorii muzyka kościelnego;
  4. 2 zdjęcia.

Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych

2. Opinia duszpasterza (osoby zakonne – pozwolenie przełożonego);
  3. Dyplom ukończenia diecezjalnej szkoły organistowskiej lub szkoły muzycznej II stopnia;
  4. 2 zdjęcia.

Kurs psałterzystów

Kurs Psałterzystów jest przeznaczony dla wszystkich chętnych, którzy pragną angażować się w wykonywanie śpiewu psalmów podczas liturgii w swoich parafiach.

Zgłoszenia na kurs należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  za pomocą wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy na Kurs Psałterzysty