Koncert chóralny w Czechach

Chór Schola Cantorum Opoliensis działający przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej od maja 2017 roku, reprezentując diecezję opolską, nawiązuje współpracę z czeskim chórem z Vrbna pod Pradziadem. Okazją ku temu stał się projekt "Pochwała Muzyki", a co za tym idzie, wspólne koncerty, spotkania oraz warsztaty w Polsce i w Czechach. Celem projektu stała się szeroko rozumiana współpraca na polu muzycznym. Miniony czas był okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowych technik wokalnych, poszerzania repertuaru i poznania kultury sąsiadów. W ramach podtrzymywania współpracy, w sobotę - 22.09.2018 r., chórzyści DIMK po raz kolejny zagoszczą na czeskiej ziemi. Chór mieszany Schola Cantorum Opoliensis wraz z chórem chłopięcym Pueri Cantores Opolienses wezmą udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Vrbnie pod Pradziadem. Naszym chórzystom życzymy wspaniałego koncertu!

Koncert organowy w Filharmonii Opolskiej

16 wrześnina 2018 r. o godz. 18:00 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbędzie się Koncert Organowy Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Podczas koncertu wystąpią uczniowe DIMK:

• Krzysztof Malik - klasa organów mgr. M. Blechingera
                  • Szymon Marzok - klasa organów mgr. G. Czurlok
                  • Marta Mularczyk - klasa organów mgr. M. Lamma
                  • Mikołaj Szczęsny - klasa organów mgr. A. Sikory

Przygotowanie organów:
Kamerton - Wiesław Jeleń (Olszynka k. Prudnika)

W programie m.in.:
J.S. Bach, C. Franck, J. Langlais, F. Nowowiejski, M. Reger, M. Sawa

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii lub on-line.

Nowy rok szkolny 2018/2019

Osoby zakwalifikowane do nauki w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej oraz obecnych uczniów i chórzystów, a także kandydatów do chórów zapraszamy na spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia według następującego planu:

3 IX (poniedziałek)

godz. 15:30: Kierunek Wokalistyka: rok 1 i 2, Kierunek Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych: rok 1 i 2

godz. 18:00: Chór Schola Cantorum Opoliensis

4 IX (wtorek)

godz. 15:30: Kierunek Organista: rok 1

godz. 17:00: Chór Pueri Cantores Opoliensesgrupa koncertująca

godz. 18:00: Chór Pueri Cantores Opoliensesgrupa przygotowawcza oraz kandydaci

5 IX (środa)

godz. 15:30: Kierunek Organista: rok 2 i 3

godz. 17:00: Chór Opolienses Puellae Cantantes