Wydawnictwa DIMK

to cztery specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu:

oraz Żeński Chór Międzyzakonny

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

Koncert prof. S. Baiera i poświęcenie pamiątkowych tablic

W dniu 6 października prof. Stefan Baier – rektor Hochschule für Katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik w Ratyzbonie (Regensburg) – wystąpił z koncertem organowym w Grobnikach. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela miało miejsce uroczyste poświęcenie organów po generalnym remoncie oraz wmurowanie i poświęcenie tablic upamiętniających wybitnych muzyków kościelnych pochodzących z Grobnik: Carla Proske i Bernharda Kothe. W uroczystości udział wzięli także: doc. Franz Prechtl z Ratyzbony; prof. dr hab. Marek Tukiendorf – rektor Politechniki Opolskiej, prof. UO dr hab. Remigiusz Pośpiech oraz organmistrz Wiesław Jeleń.