DIECEZJALNY INSTYTUT MUZYKI KOŚCIELNEJ 

17 września 1974 roku ks. bp Antoni Adamiuk, Wikariusz Generalny, skierował list do proboszczów informujący o projekcie zorganizowania przy katedrze św. Krzyża w Opolu trzyletniego kursu organistowskiego.

 

 

 

 

więcej...

 

WYKŁADOWCY

W skład naszego zespołu wchodzą znani i cenieni wykładowcy. Wszyscy są praktykującymi organistani z dużym doświadczeniem.

 

 

 

 

 

 

 więcej... 

Zaplecze instrumentalne

Dysponujemy dużym zapleczem instrumentalnym. Studenci mają okazję korzystać z wielu profesjonalnych instrumentów w kilku lokalizacjach. Mogą również koncertować w świątyniach.
Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

Dekanalne Spotkania Muzyków Kościelnych

W naszej diecezji, od niedawna, wprowadzona jest nowa inicjatywa Duszpasterstwa Muzyków Kościelnych - Dekanalne Spotkania. W środę 13 listopada odbyło się kolejne z nich, w którym uczestniczyli organiści i dyrygenci z dekanatu Nysa oraz Otmuchów. Tematy spotkania obracały się wokół spraw dotyczących posługi muzyka kościelnego, jego wynagrodzenia oraz relacji zachodzących między duszpasterzami parafii, a muzykami kościelnymi. Przedstawione zostały również propozycje Duszpasterstwa Muzyków Kościelnych Diecezji Opolskiej. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w pierwszej połowie grudnia w dekanatach: Racibórz, Pietrowice Wielkie, Tworków. Dokładne dane dotyczące spotkania zostaną przesłane do poszczególnych parafii.
Z pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie dla wszystkich posługujących muzycznie w naszych parafiach - Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych  - ks. Piotr Kierpal.