Wycieczka organoznawcza

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wyjazdu na wycieczkę organoznawczą do Muzeum Organów Śląskich w Katowicach dnia 9.06. 2014r. W ramach wycieczki przewidziany jest kurs interpretacji muzyki dawnej który poprowadzi prof. Julian Gembalski.

Kurs skierowany jest do uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz studentów muzykologii Uniwersytetu Opolskiego. Zapisy przyjmuje mgr Gabriela Czurlok.

Sukces na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej

9.04. 2014r. dwie uczennice naszej szkoły - Stefania Jantos, Julianna Petzuch oraz zeszłoroczna absolwentka, obecnie studentka muzykologii UO - Aleksandra Niesobska, z klasy organów mgr Gabrieli Czurlok, wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie  Muzyki Organowej w miejscowości Rużomberok (Słowacja). W I kategorii Stefania Jantos zajęła III miejsce, w kategorii II Julianna Petzuch zajęła III miejsce oraz nagrodę specjalną za interpretację utworu R. Twardowskiego pt. "Musica festiva".

Serdecznie gratulujemy!

Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe do Opery Wrocławskiej na spektakl Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. Czarodziejski flet. Spektakl odbędzie się 9 kwietnia 2014 roku o godz. 19.00.

Ilość zarezerwowanych miejsc jest ograniczona i obejmuje dwie strefy cenowe – 50 zł oraz 40 zł. Zgłoszenia przyjmuje pani Gabriela Czurlok do 28. 02. 2014r. Wszystkie szczegóły dotyczące środka transportu uzależnione są od ilości uczestników i będą podane po zamknięciu listy.

Zapraszamy na audycję

W czwartek, 3 kwietnia 2014 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej przy ul. Kard. B. Kominika 1 odbędzie się audycja muzyczna w wykonaniu Stefanii Jantos, Aleksandry Niesobskiej, Julianny Petzuch, z klasy organów mgr Gabireli Czurlok. Serdeczenie zapraszamy!

Mistrzowski Kurs Muzyki Organowej oraz Improwizacji Fortepianowej

W dniach 16 – 17 maja 2014r. odbędzie się Mistrzowski Kurs Muzyki Organowej oraz Improwizacji Fortepianowej, który poprowadzą prof. S. Baier (organy) i prof. F. Prechtl (fortepian).

Kurs skierowany jest do wszystkich uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej oraz studentów muzykologii Uniwersytetu Opolskiego. Zgłoszenia przyjmuje Gabriela Czurlok.

Szczegóły dotyczące godziny oraz miejsca zostaną podane w późniejszym czasie.

Galeria zdjęć edycji z 2013 r.

Galeria zdjęć edycji z 2012 r.

Szczegóły dotyczące godziny oraz miejsca zostaną podane w późniejszym czasie.