Dekanalne Spotkania Muzyków Kościelnych

W naszej diecezji, od niedawna, wprowadzona jest nowa inicjatywa Duszpasterstwa Muzyków Kościelnych - Dekanalne Spotkania. W środę 13 listopada odbyło się kolejne z nich, w którym uczestniczyli organiści i dyrygenci z dekanatu Nysa oraz Otmuchów. Tematy spotkania obracały się wokół spraw dotyczących posługi muzyka kościelnego, jego wynagrodzenia oraz relacji zachodzących między duszpasterzami parafii, a muzykami kościelnymi. Przedstawione zostały również propozycje Duszpasterstwa Muzyków Kościelnych Diecezji Opolskiej. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w pierwszej połowie grudnia w dekanatach: Racibórz, Pietrowice Wielkie, Tworków. Dokładne dane dotyczące spotkania zostaną przesłane do poszczególnych parafii.
Z pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie dla wszystkich posługujących muzycznie w naszych parafiach - Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych  - ks. Piotr Kierpal.