Kurs Muzyki Liturgicznej

16 listopada odbył się w naszej szkole kurs muzyki liturgicznej, który poprowadził prof. Władysław Szymański, dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Na początku Profesor w krótkim wykładzie teoretycznym przypomniał cechy dobrego akompaniamentu liturgicznego. Następnie uczniowie zasiedli do organów i wraz z Profesorem analizowali istniejące opracowania harmoniczne (Chorał K. Hoppego, "Wielbij duszo moja Pana" F. Rączkowskiego, Chorał Śląski). Na koniec Profesor zachęcił naszych uczniów do kontynuowania nauki na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta profesora Szymańskiego w naszej szkole!