DIECEZJALNY INSTYTUT MUZYKI KOŚCIELNEJ 

17 września 1974 roku ks. bp Antoni Adamiuk, Wikariusz Generalny, skierował list do proboszczów informujący o projekcie zorganizowania przy katedrze św. Krzyża w Opolu trzyletniego kursu organistowskiego.

 

 

 

 

więcej...

 

WYKŁADOWCY

W skład naszego zespołu wchodzą znani i cenieni wykładowcy. Wszyscy są praktykującymi organistani z dużym doświadczeniem.

 

 

 

 

 

 

 więcej... 

Zaplecze instrumentalne

Dysponujemy dużym zapleczem instrumentalnym. Studenci mają okazję korzystać z wielu profesjonalnych instrumentów w kilku lokalizacjach. Mogą również koncertować w świątyniach.
Kurs Muzyki Liturgicznej

 

16 listopada odbył się w naszej szkole kurs muzyki liturgicznej, który poprowadził prof. Władysław Szymański, dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Na początku Profesor w krótkim wykładzie teoretycznym przypomniał cechy dobrego akompaniamentu liturgicznego. Następnie uczniowie zasiedli do organów i wraz z Profesorem analizowali istniejące opracowania harmoniczne (Chorał K. Hoppego, "Wielbij duszo moja Pana" F. Rączkowskiego, Chorał Śląski). Na koniec Profesor zachęcił naszych uczniów do kontynuowania nauki na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta profesora Szymańskiego w naszej szkole!