Wydawnictwa DIMK

to cztery specjalistyczne chóry skupiające pasjonatów muzyki

i zespołowego śpiewu:

oraz Żeński Chór Międzyzakonny

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS MŁODYCH ORGANISTÓW IM. ŚLĄSKICH MUZYKÓW KOŚCIELNYCH

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej od ponad 40 lat odpowiada na potrzebę ułatwienia dostępu do wyższej kultury muzycznej. Zadaniem DIMK jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowych i regionalnych w zakresie kultury muzycznej. Instytut poprzez szeroką działalność kształtuje wrażliwość społeczeństwa na piękno muzyki.

Realizując nasze cele statutowe po raz drugi jesteśmy organizatorami Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych, który odbędzie się 1 czerwca 2016 r. w Opolu.

Celem Konkursu jest:

• propagowanie wysokiej jakości wykonawstwa literatury organowej, jak i akompaniamentu muzyczno-liturgicznego,
  • rozpowszechnianie twórczości organowej śląskich kompozytorów,
  • wymiana doświadczeń w zakresie pedagogiki muzycznej i wykonawstwa muzyki organowej.

WYNIKI KONKURSU

Materiały do pobrania: